Aktualności

EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 10 - 12.04. 2019 odbędzie się egzamin gimnazjalny. Uczniowie klas III przychodzą w tych dniach do szkoły najpóźniej na godzinę 8:30. Dla pozostałych uczniów są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Edukacja Prawna Młodzieży- prezentacja zawodów prawniczych

Czym różni się zawód adwokata od radcy prawego? Co trzeba zrobić by móc wykonywać  zawody prawnicze? Kim jest notariusz i z jakim sprawami możemy się do niego zwrócić? Jaki kolor żabotu ma przy todze sędzia? – na te oraz wiele innych pytań związanych z zawodami prawniczymi odpowiadała pani sędzia Izabella Bratek- Krull  pracująca na co dzień w II wydziale karnym w Sądzie Rejonowym w Kwidzynie.

Czytaj więcej...

ETAP WOJEWÓDZKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH1939-1048"

Od listopada 2018r. trwały poszczególne etapy tego ogólnopolskiego konkursu.To już XXIV edycja. Aby uzyskać kwalifikacje do kolejnych etapów należało zdobyć minimum 80% poprawnych odpowiedzi. W etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów.

Czytaj więcej...

Prezentacja LACROIX Electronics z Kwidzyna

W dniu 28 marca gościł w naszej szkole Pan Grzegorz Klonowski –Kierownik Projektu w firmie LACROIX Electronics w Kwidzynie. Fabryka LACROIX Electronics to producent i projektant wyrobów przemysłowych, sprzętu telekomunikacyjnego, projektów dla przemysłu lotniczego i obronnego.

Czytaj więcej...

Działania doradztwa zawodowego w marcu

W dniu 7 marca w ramach odbyło się spotkanie uczniów klas gimnazjalnych z niezależnym dyrektorem sprzedaży „Mary Kay” Panią Lidią Michalską. Celem warsztatów było pokazanie jak ważne jest kreowanie własnego wizerunku w poszukiwaniu pracy oraz działania przedsiębiorcze.

Czytaj więcej...

21.03.2019 r. Warsztaty dla uczniów klas 3 oddziałów gimnazjalnych.


Katarzyna Żołędowska i  Klaudia Kowal z  I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku przeprowadziły w naszej szkole warsztaty. Oto krótka relacja uczennic:

Czytaj więcej...

UWAGA - LIKWIDACJA WIESZAKA RZECZY POZOSTAWIONYCH

Tylko do poniedziałku 25.03 można jeszcze przejrzeć rzeczy pozostawione przez uczniów w szkole. Znajdują się na wieszakach na holu głównym. Później zostaną one przekazane osobom potrzebującym.

Bierzemy udział w projekcie Koder Junior

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w Projekcie „Koder Junior - Szkoła Mistrzów Programowania”, którego celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli. 

Czytaj więcej...

Uczestniczymy w akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej, społecznej akcji – „ Cała Polska czyta dzieciom”. Jedną z form realizacji tego programu jest – dorośli czytają młodszym.

Czytaj więcej...