Aktualności

Czas kolędowania

Było to dawno, dawno temu, bardzo, bardzo daleko... I w dodatku to wcale nie bajka, choć podobnie się zaczyna.

Czytaj więcej...

„Dziewczynka z zapałkami”

19 grudnia  odbyło się świąteczne przedstawienie dla rodziców w wykonaniu uczniów klasy 2a pod tytułem „Dziewczynka z zapałkami”.

Czytaj więcej...

VI Wojewódzki Konkurs Prozy

Maciej Kopczyński z V A i Wiktor Stuba z V B  reprezentowali naszą szkołę w VI Wojewódzkim Konkursie Prozy. W Szkole Podstawowej nr 48 w Gdańsku uczestniczyli w półfinale konkursu, prezentując fragment prozy z wybranej książki dla młodych czytelników. Wiktor zakwalifikował się do finału, w których uczestnicy prezentowali piękne czytanie fragmentu powieści „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Nasz reprezentant zdobył wyróżnienie. Udział w konkursie dostarczył chłopcom nie tylko  niezwykłych wrażeń, ale także pokazał, jak można rozwijać własne zainteresowania i uzdolnienia.

JAK MY BARDZO LUBIMY LUDZI

Wszystkim szlachetnym, którzy lubią ludzi i  przyczynili się kolejny lub pierwszy raz do powstania naszej szlachetnej paczki - DZIĘKUJEMY.

Czytaj więcej...

SZTUMSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

We współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej  30 listopada i 1 grudnia nasi wolontariusze włączyli się w SZTUMSKA ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI. Dzięki ofiarności klientów sztumskich sklepów zebraliśmy ponad tonę żywności, która za pośrednictwem parafialnych Caritas trafi do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z klas gimnazjalnych i uczniom klasy 4c, którzy dzięki pomocy swoich rodziców dzielnie włączyli się w zbiórkę.

Turniej piątoklasistów SŁAWNI POLACY

22 listopada 2018 r. w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości wszyscy piątoklasiści  z naszej szkoły wzięli udział w turnieju SŁAWNI POLACY, który przybliżył im sylwetki wielkich Polaków, Spotkanie zaplanowano jako wspólną naukę i zabawę, podczas której uczestnicy wykorzystywali wcześniej zdobyte wiadomości i umiejętności, aby uczcić wspaniały jubileusz naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej...

Doradztwo zawodowe

W dniu 5 grudnia uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w Dniach Otwartych Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, obejrzeć  pracownie zawodowe oraz wyposażenie nowych warsztatów.

Szkolny Konkurs Plastyczny „Oszczędzam w SKO – moja skarbonka”

W październiku i listopadzie uczniowie klas młodszych brali udział w konkursie plastycznym związanym z oszczędzaniem w SKO. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do systematycznego oszczędzania w szkolnej kasie oszczędności oraz
uświadamianie jakie korzyści płyną z oszczędzania. Nagrody zostały ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Sztumie.

Czytaj więcej...

1 grudnia- Światowy Dzień Solidarności z chorymi na AIDS

Społeczność uczniowska naszej szkoły włączyła się w obchody Światowego Dnia Solidarności z chorymi na AIDS, który przypada na pierwszego grudnia. Uczennice ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości przekazały informacje na temat przyczyn AIDS, objawów i profilaktyki. Na znak solidarności z chorymi społeczność uczniowska, jak i nauczyciele  przypięli czerwone wstążeczki.