Aktualności

INNY ŚWIAT

Uczniowie klas 1a i 1b spędzili dziś wspaniały dzień w gospodarstwie agroturystycznym ,,Inny świat” w Krastudach. Trudno opisać w kilku słowach to co widzieliśmy i czego doświadczyliśmy. Piękna pogoda, zwierzęta, zapach skoszonej trawy …. i ognisko z kiełbaskami i to wszystko na wyciągnięcie ręki.

FOTORELACJA

Osiagnięcia w XXII Konkursie Wiedzy Religijnej

Ponad 4 tysiące uczniów z diecezji elbląskiej wzięło udział w XXII konkursie religijnym „Maksymilian Maria Kolbe i św. Wojciech - patroni naszej diecezji”.

Czytaj więcej...

Gminy etap konkursu „ Polskie zamki gotyckie”

Od lat w maju gościmy w naszych progach uczestników eliminacji gminnych  corocznego konkursu ‘ Polskie zamki gotyckie”

Czytaj więcej...

VI Ogólnopolski Konkurs „ Pamięć Nieustająca”

Rodzice i wychowawcy mogą być dumni,  że znaleźli się chętni do wzięcia udziału w kolejnej edycji historyczno-literackiego konkursu „ Pamięć Nieustająca”. Przygotowanie pracy pisemnej lub plastycznej ma obejmować wydarzenia w ‘ Małej Ojczyźnie’ od 1900 roku do początków XXI wieku.

Czytaj więcej...

Dzień z życia Józefa Piłsudskiego

W roku 100-lecia Niepodległości nasi uczniowie biorą udział w różnych przedsięwzięciach związanych z tą rocznicą. Archiwum Państwowe w Malborku zaprosiła uczniów  szkół podstawowych do konkursu plastycznego, a gimnazjalistów do pracy pisemnej poświęconej życiu Marszałka j. Piłsudskiego.

Czytaj więcej...

PARADA SCHUMANA 2018

Przy wyjątkowo pięknej pogodzie 12 maja  większa niż zwykle grupa uczniów  z gminy Sztum uczestniczyła w  tegorocznej Paradzie Schumana,  która  gromadzi młodzież i dorosłych w stolicy, by uczcić Dzień Europy. Tegoroczne  Spotkania Europejskie trwały od 9 maja. My dołączyliśmy tradycyjnie do ulicznego przemarszu. 

Czytaj więcej...

Wycieczka jakiej dotąd nie było…

Uczniowie klasy 3A w tym roku spędzili 4 wspaniałe dni w Jantarze w ośrodku Viva. Ośrodek dysponuje doskonałym zapleczem do spędzania czasu z dziećmi i młodzieżą.  

Czytaj więcej...

GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

24.04 w naszej szkolę odbył się GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.
W turnieju brali udział uczniowie ze szkół z Czernina, Nowej Wsi, Gościszewa i dwie szkoły ze Sztumu.

Czytaj więcej...

Wycieczka na działkę

10 maja uczniowie klasy 1b gościli na działce p. Krzysztofa Seta  - Filip z dumą przedstawił kolegom i koleżankom swojego dziadka i ogródek, gdzie często spędza wolny czas.

Czytaj więcej...