Aktualności

Szczęśliwa 13 - tka

     Tak 13 czerwca 2014r. w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej  odbyła się konferencja  podsumowująca program Solidarna Szkoła. Znaleźliśmy się wśród 15-tu wyróżnionych szkół. O cząstkowych zadaniach pisaliśmy wczesniej i zachęcaliśmy do odwiedzania bloga szkoły solidarnej,gdzie każde  działanie opisywaliśmy.Ostatnimi akordami były lekcje oneline z przedstawicielkami PAH w Palestynie i członkinią zarządu Fundacji Nowego Tysiąclecia. Jedną z form było zaproszenie przedszkoli i szkół na Plac Wolności 4 czerwca.

 

 Na podsumowującym spotkaniu w Gdańsku nasi przedstawiciele : Julka Jankiewicz, Agata Sombrowska, Patrycja Rozwadowska, Witek Głogowski, Weronika Wiśniewska i Radek Strymecki musieli publicznie zaprezentować to co działo się w szkole w ostatnich miesiącach,ile odbyliśmy spotkań, jak aktywnie pracują nasi wolontariusze.Nastepnie odbyły się warsztaty w formule Word Caffe z zaproszonymi gośćmi. Była to niecodzienna okazja ,by porozmawiać, zapytać panią Janinę Ochojską -szefową PAH, pana prof. Ireneusz Krzemińskiego, Alicję Pacewicz - autorkę podręcznika do KOSS, czy działaczy opozycji z lat 80/90 -tych  Bogdana Lisa. Macieja Kosycarza, czy Bożenę Rybicką- Grzywaczewska o lata pzełomu w naszej historii i ocenę przemian z własnej perspektywy.

 Wymieniliśmy także uwagi z uczniami gimnazjów i szkół średnich.

Każdy z uczestników otrzmał nagrody książkowe. Nowe książkowe pozycje otrzymała także szkolna biblioteka. Pani Ela i Ania koordynatorki programu zwiedzały budowę Europejskiego Centrum Solidarności.

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom  tytuł Solidarnej Szkoły jest naszą wspólną zasługą.