Aktualności

ŚWIĘTO SZKOŁY

„Młodość potrzebuje wzorów i przykładów” – nauczał będący do dziś autorytetem moralnym Jan Paweł II. Dlatego dla sztumskiego gimnazjum ŚWIĘTO PATRONA stanowiło kolejną okazję do kształtowania charakterów i osobowości. Tegoroczne święto przypadło w 35. rocznicę wyboru papieża Polaka i w 5. rocznicę nadania imienia Gimnazjum nr 1 w Sztumie .

To wyjątkowe święto społeczność szkolna rozpoczęła uczestnictwem we mszy świętej w parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Następnie odbył się uroczysty apel, który zakończył się odśpiewaniem hymnu szkoły:

„Nie lękam się, tak jak nauczyłeś mnie.
Miłość to jedyna droga ,
dzisiaj już wiem, że gdy chce znaleźć źródło,
to muszę iść, wytrwale iść ,
do góry pod prąd.
W młodych widziałeś nadzieję na przyszłość,
chcę lecieć ku niebu jak liść.
Oswobodzony od wiatru
spoglądam przed siebie i wiem, kim chcę być:
miłości piewcą, z odwagą w sercu”.

A potem poszczególne klasy odbywały symboliczną pielgrzymkę –wędrowały według przygotowanej „mapy” do poszczególnych punktów, gdzie należało rozwiązać zadania z różnych dziedzin nauki, ale związane z osobą Patrona. Były zagadnienia  z języka polskiego i języków obcych, historii,  matematyki, chemii, biologii, geografii, ale także test sprawności fizycznej  i umiejętności muzycznych oraz plastycznych. Na każdym etapie toczyła się rywalizacja o punkty.
Wszyscy bardzo  starali się, aby wypaść jak najlepiej, gdyż na każdym poziomie najlepsza klasa mogła wywalczyć nagrodę – dofinansowanie wycieczki klasowej.
Wśród „pierwszaków” zwyciężyła klasa I A, wśród klas drugich najlepsza  była klasa II A, wśród  trzecioklasistów najwięcej punktów zebrała III B.
A na wszystkich uczniów czekały… oczywiście - papieskie kremówki.