Aktualności

Sukcesy matematyczne 2018/2019

Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku szkolnego nie jest absolutnie okazją do zwolnienia tempa pracy, co udowadniają uczniowie naszej szkoły, uczestnicząc w konkursach matematycznych i odnosząc w nich sukcesy.

 

  1. 1.      W pierwszy, czerwcowy poniedziałek uczniowie naszej szkoły wzięli udział
    w II Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie ich uzdolnień, zainteresowań matematycznych oraz pobudzanie do twórczego myślenia. Głównym zadaniem natomiast jest stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych. Dzięki m. in. bardzo dobrej znajomości własności liczb, kolejności wykonywania działań, własności figur płaskich uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces. Maciej Kopczyński (kl. V) zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Michał Serkowski (kl. IV) w swojej kategorii zajął III miejsce.

 

  1. 2.      Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” odbył się 21 marca 2019r., jednak wyniki zostały ogłoszone w maju. Jest to konkurs o wysokim stopniu trudności, zadania, które rozwiązują uczestnicy w różnych krajach są dla wszystkich jednakowe. Dlatego tym większy sukces naszych uczniów, którzy w międzynarodowej klasyfikacji uzyskali wyróżnienia i bardzo dobre wyniki.

Do tego grona należą:

a)      w kategorii ŻACZEK (uczniowie kl. II)

Miłosz Karczmarczyk i Wiktor Kulas – wyróżnienie,

b)      w kategorii MALUCH (uczniowie klas IV)

Lena Weiss, Marcelina Glaza, Adriana Truty, Michał Serkowski – wyróżnienie,

w kategorii BENIAMIN (uczniowie kl. V)

Cyprian Piróg i Nina Wojtaszek – wynik bardzo dobry,

Maciej Kopczyński – wynik bardzo dobry,

c)       w kategorii Junior (uczniowie kl. III gim) najwyższe wyniki w szkole uzyskała Zofia Maczkowska, Paskal Grenda i Wioleta Rachańska

 

  1. 3.      Wcześniejszą okazją do zdrowej rywalizacji był marcowy udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Wyniki zostały podane w maju i również na tym polu osiągnęliśmy sukcesy. Na poziomie klas IV -VI tytuł laureata uzyskał Maciej Kopczyński, zajmując IX miejsce w kraju, a na poziomie klas gimnazjalanych tytuł laureata, zajmując miejsce VII w kraju uzyskała Zofia Maczkowska. Wyróżnienia w tej kategorii uzyskali Nikola Kuczkowska i Paulina Werth.

 

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy na zdrową rywalizację i gratulujemy chęci do pracy. W szczególności gratulujemy laureatom i wyróżnionym.

Czekamy na więcej w przyszłym roku!