Aktualności

Działania doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości w listopadzie

W dniu 8 listopada lokalny rynek pracy dla uczniów klas III zaprezentowali doradcy zawodowi Powiatowego Urzędu Pracy w Sztumie .Panie doradczynie omówiły zawody nadwyżkowe, zrównoważone i deficytowe naszego powiatu wykorzystując narzędzie- Barometr zawodów .Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu połączonego z prezentacją na temat możliwości zatrudnienia  oraz instytucji, które wspierają osoby poszukujące pracy i rozpoczynające działalność gospodarczą , na temat krajowego i lokalnego rynku pracy.

 

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI- 12-16 LISTOPAD 2018 r

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości-12-16 listopada 2018  uczniowie klasy wzięli udział w projekcie „Otwarta firma”  realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości .W ramach realizacji projektu uczniowie spotkali się Panem Jordim Sagrera Ribas – nauczycielem języka hiszpańskiego w naszej szkole ,a jednocześnie współwłaścicielem szkoły językowej” Homo Faber” w Kwidzynie .Pan Sagrera Ribas prowadzi szkołę ze swoją żoną, która jest nauczycielką języka angielskiego i opowiedział o profilu działalności swojej firmy, zainteresowaniu przez innych nauką języków obcych oraz o plusach i minusach prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Uczniowie klasy III b wzięli udział w realizacji drugiej części projektu z  bankowości „Bakcyl”.

W dniu 22 listopada zainteresowani uczniowie spotkali się ze z Panem Pawłem Sierockim z Państwowej Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Sztumie. Spotkanie miało na celu zwrócenie szczególnej uwagi na specyfikę wykonywania zawodu strażaka, a także wyróżnienie odpowiednich predyspozycji i kwalifikacji potrzebnych do pracy na takim stanowisku. Uczniowie dowiedzieli się, że służba w straży pożarnej polega na niesieniu pomocy poszkodowanym w różnorodnych wypadkach. Zawód strażaka zalicza się do zawodów o wysokim stopniu ryzyka, ale posiada bardzo wysoki stopień zaufania społeczeństwa.