Aktualności

XX PARADA SCHUMANA - 11 maja 2019r.


Przy wymarzonej majowej pogodzie 11 maja uczestniczyliśmy w XX-tej już Paradzie Schumana. Wśród uczestników naszej szkoły byli nasi absolwenci-już licealiści i  czterech uczniów ze szkoły w Gościszewie. Już na początku była miła niespodzianka. Na parkingu w połowie drogi niespodzianka- spotkanie z Natalią Szreder.

Okazało się, że pamięta swój koncert w Sztumie. Tegoroczny wyjazd miał szczególny wymiar. Było to uczczenie 15-lecia Polski w UE i to, że organizatorzy, czyli Polska Fundacja im. R. Schumana zaprosiła naszą szkołę, do zaprezentowania swojej opinii na temat; Dlaczego Polska powinna być w Unii Europejskiej?. Po burzy mózgów w szkole i autokarze na scenie wystąpili i zaprezentowali naszą opinię: Natalia Baca, Julka Liss i Marcel Wiśniewski. Byliśmy z nich dumni. Nie zabrakło akcentów promujących nasze miasto. Widzicie na zdjęciach jak się prezentowali. Jak zwykle po tych oficjalnych wystąpieniach  ulicami przylegającymi do Starego Miasta przeszedł kolorowy, roześmiany korowód. Dziewczęta z III b udzielały nawet wywiadu reporterowi TV Warszawa. Nie łamiąc zasad skromności prezentowaliśmy się najpiękniej, co także podkreślali organizatorzy. . takich dorodnych kasztanów dawno nie widzieliśmy. Potem przez 3 godziny  z przewodnikiem panem Jakubem szliśmy szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec” oraz powstańców w getcie warszawskim w 1943r. Była to inna lekcji historii i języka polskiego. Chwilą ulgi w wędrowaniu był odpoczynek w przepięknym szczególnie teraz w maju Parku Krasińskich (przecież wstaliśmy o godz. 4 nad ranem). Grupa uczniów liczyła 43 osoby, ale zachowywali się dobrze . Zasługują na pochwałę za postawę i aktywność.
FOTORELACJA